Znakomite plaże, zadbane ogródki i skwerki, czyste ulice, restauracje, kawiarnie, bary, dyskoteki, a do tego mnóstwo atrakcji sprawiają, że żadna osoba nie może się tutaj nudzić. Jedyne na co goście mogą narzekać to brak czasu na skorzystanie ze wszystkich możliwości jakie daje Gmina Rewal.

Głównymi atrakcjami Rewala są Park Wieloryba, Park Miniatur Latarni morskich, Taras Widokowy oraz Ciuchcia „Retro”. W okresie wakacji miasto gości również wielu znanych artystów. Występy w miejscowym Amfiteatrze dawali między innymi Doda, Feel, czy kabaret Ani Mru Mru. W mieście i na plaży odbywa się także mnóstwo festiwali rodzinnych, tak więc rodziny z dziećmi mają zagwarantowaną świetną zabawę.

W Rewalu poza okresem sezonu letniego organizowane przez gminę różnorodne imprezy, kalendarz przyszłych imprez jak i tych które odbyły się już w Gminie Rewal znajdą Państwo tutaj.

  • Piękna szeroka plaża w Rewalu
  • Rewalskie wieloryby
  • Aquapark
  • Platforma widokowa która znajduję się w samym sercu Rewala, tuż obok naszego ośrodka.
  • Park miniatur wieloryba
  • Park miniatur latarni morskich w Niechorzu

Na terenie gminy Rewal znajdują się trzy szlaki rowerowe:

  • Rewal – Niechorze – Pogorzelica 12 km
  • Rewal – Trzęsacz – Pustkowo – Pobierowo – Łukęcin 18 km
  • Trzęsacz – Płoty 53,5 km
  • Niechorze – Mrzeżyno 40 km
  • Trzebiatów – Gryfice 20 km

W Kołczewie na Wyspie Wolin, ok 40 km od Rewala znajduje się 27- dołkowy kompleks golfowy przystosowany do wymogów zawodowych i turniejów amatorskich.

Mini – Golf w Trzęsaczu

Jedna z najnowocześniejszych hal sportowych w Polsce. Szeroką ofertą przyciąga rzeszę wielbicieli aktywnego wypoczynku. W kompleksie znajduje się min. siłownia, korty tenisowe, kort do gry w kosza, w siatkówkę, sala gimnastyczna, boisko do gry w piłkę nożną. Sprawdź naszą ofertę dla grup! (guzik przenoszący do zakładki grupy)

  • Kościół w Rewalu – w latach 1976-1978 w miejscu małej kaplicy wybudowano kościół.Bryła przypominająca ludzkie serce została zaprojektowana przez architekta Zbigniewa Abrahamowicza.
  • Platforma widokowa – przy ulicy Sikorskiego na wysokości 12,5 i długości ok. 20 m
  • W czterech miejscowościach należących do nadmorskiej Gminy Rewal możemy podziwiać zapierające dech w piersiach iluminacje Świąteczne. Co roku w kolejnej miejscowości pojawia się nowe oświetlenie, wcześniej Rewalu, Pobierowie, Niechorzu czy w Pustkowie. Jest to niesamowita atrakcja dla rodzin i dzieci mogących oglądać znane postacie z bajek (Niechorze) czy szopkę w Pustkowie. Gdy zapada zmrok wiele rodzin zwiedzają te urocze miejsca, aby poczuć magię nadchodzących świąt.
  • Bałtycki Krzyż Nadziei – Replika krzyża z Giewontu, w Pustkowie, postawionego tu w 2007 r. z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich
  • Stanowisko archeologiczne w Śliwinie obejmujące punkt osadniczy ze starożytności i okresu wpływów rzymskich oraz pozostałości grodziska z wczesnego średniowiecza, wpisane do rejestru zabytków i objęte ochroną archeologiczno – konserwatorską.

Mała miejscowość nadmorska, leżąca ok 12 km od Rewala.

  • Latarnia Morska w Niechorzu wskazuje drogę marynarzom już od ponad 130 lat. Po raz pierwszy światło zapalono w niej w 1866 roku, używając do tego celu lampę olejową z czterema knotami. Wysoka na 45 m wysokości, światło jej można dostrzec z odległości 20 mil morskich (ponad 36 kilometrów). Źródłem światła jest specjalna żarówka 1000 W, której moc dwudziestokrotnie wzmacnia specjalny system pryzmatów. Podczas działań wojennych w 1945 r. latarnia została uszkodzona. Odbudowano ją w ciągu trzech lat, zachowując dotychczasowy charakter architektoniczny. Dziś jest zabytkiem architektury chętnie odwiedzanym przez turystów.
  • Jezioro „Liwia Łuża” – rezerwat przyrody na granicy Pogorzelicy i Niechorza. Połączone z morzem kanałem Liwka, stanowi rezerwat ptactwa wodnego.
  • Muzeum w Niechorzu – leży na głównej ulicy łączącej Niechorze z Pogorzelicą. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu służy jako lokalne Centrum Kultury. Odbywają się tu różne wykłady, koncerty, wernisaże. Obecnie stała wystawa to „Rybołówstwo bałtyckie” prezentowana na dwóch piętrach stylowej willi z lat 30-tych XX w. Do dyspozycji zwiedzających są także dwie wystawy czasowe : „Z lotu ptaka – wystawa dawnej fotografii lotniczej” oraz akwarele autorstwa Roberta Jurgi prezentujące najciekawsze obiekty historyczne Gminy Rewal.

Miasto o bogatej i pasjonującej historii, prawa miejskie otrzymało już w 1227 roku. Największe zabytki Trzebiatowa to:

  • Baszta Kaszana – zwana Prochową, powstała w trakcie budowy murów obronnych. Z Basztą związana jest legenda, która mówi o tym, jak Kasza uratowała miasto przed atakiem Gryficzan.
  • Kaplica Św. Ducha – obecnie cerkiew prawosławna. Wzniesiona na początku XVI wieku. 13 grudnia 1534 roku odbył się w niej Sejmik Stanów Pomorskich, na którym uchwalono wprowadzenie reformacji jako religii panującej. Do 1903 roku mieściła się tu remiza straży pożarnej a następnie aula przyległej szkoły żeńskiej.
  • Segrafito – na ścianie narożnego budynku, od strony ulicy Zajazdowej znajduje się wykonany metodą segrafito obraz słonia. Prawdopodobnie jesienią 1639 roku przez Trzebiatów przechodził pochód ze słoniem. Fakt ten zapisano w księdze parafialnej. Segrafito stało się symbolem obecnego Trzebiatowa.
  • Kościół Mariacki – wybudowany w latach 1305 – 1370. Na 2/3 wysokości znajduje się galeria widokowa, z której roztacza się piękna panorama okolicy. Przy wejściu na wieżę znajdują się trzy dzwony, z których najstarszy „Maria” pochodzi z 1515 roku. We wnętrzu Kościoła znajdują się płyty nagrobne. Jeden z nich, rodziny Arnolda Crampla z 1382 roku można zobaczyć tuż przy wejściu do kościoła.
  • Mury Obronne – postawione zostały w latach 1300 – 1370 posiadały obwód 2500 m. Miały one 4 bramy, 40 baszt i czatowni. Do dzisiaj pozostała tylko jedna baszta – Kaszana.
  • Kawcza Góra – znajduje się we wschodniej części miasta. Na jej szczyt wiedzie przepiekana trasa spacerowa z możliwością zejścia schodami na plażę. Można z niej podziwiać piękno okolicy oraz zobaczyć pamiątkę – dowód dwóch zjazdów leśników (dwa głazy na szczycie góry).
  • Rezerwat Pokazowy Żubrów – utworzony został w 1976 roku jako obiekt turystyczno-dydaktyczny. Przebywające tam żubry zostały sprowadzone z Borek koło Augustowa. W 1999 roku urodził się w rezerwacie pierwszy żubr – Poleczka. Oprócz żubrów możemy tu zobaczyć inne zwierzęta występujące w parku – dziki i sarny.
  • Jezioro Turkusowe – taki kolor ma to jezioro dzięki złożom wapnia, które znajdują się na dnie. Głębokie na 21 metrów jest największym akwenem leżącym na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Bajeczną barwę jeziora można podziwiać z tarasu widokowego u podnóża jeziora, a także ze wzgórza ponad akwenem.
  • Woliński Park Narodowy – Na terenie parku wytyczono kilka interesujących szlaków turystycznych – możemy dojść lasem do Międzyzdrojów czy zobaczyć piękny widok klifów, Zalewu Szczecińskiego oraz specyficzny, ukształtowany przez lodowiec krajobraz oraz czystą, nieskażoną przyrodę Parku.